„ATAK DINOZAURÓW” – NAJDŁUŻEJ WYCZEKIWANY POKÓJ ZAGADEK DLA DZIECI W POZNANIU

„ATAK DINOZAURÓW!” – POKÓJ ZAGADEK POZNAŃ

Już jakiś czas temu otworzyliśmy nasz najnowszy pokój zagadek skierowany typowo dla dzieci, w tematyce dinozaurów. Od zawsze wiadomo, że dinozaury zarówno te przyjazne jak i te nieco groźniejsze budzą podziw i zainteresowanie dzieci. Choć obco brzmiące dla dorosłych nazwy: T. Rex, Triceratops, Spinozaur czy Pterodaktyl to chleb powszedni dla dzieci, zwłaszcza chłopców. Liczne bajki, filmy, malowanki i książki o tej tematyce sprawiły, że jest to obecnie najchętniej wybierany pokój zagadek i nie ma w tym absolutnie nic zaskakującego. Dinozaury choć wymarłe ciągle można spotkać na w różnych miejscach. Od teraz nawet w samym sercu Poznania – na Placu Wolności!

„DINOZAURY WYGINĘŁY MILIONY LAT TEMU I NIE DO KOŃCA WIADOMO CZEMU”, W TAKIM RAZIE TRZEBA STWORZYĆ DINOZAURY!

No cóż, oczywiście z tym nie możemy polemizować. Jednak cytując fragment z najsłynniejszego filmu o dinozaurach, czyli z Parku Jurajskiego: „Bóg stworzył dinozaury, Bóg zniszczył dinozaury. Bóg stworzył człowieka, człowiek stworzył dinozaury”. Właśnie tak możemy podsumować nasze miesiące pracy podczas przygotowań atrakcji dla dzieci popularnie zwanej jako pokój zagadek Poznań, który wierzymy, że nie zawiedzie żadnego młodego gracza. Ale przejdźmy do konkretów!Pomimo tego, że ciągle nazywamy tę atrakcję pokojem zagadek to z pokojem nie ma już to zbyt wiele wspólnego. Naszym celem od początku działalności jest pokazanie, że Poznań dla dzieci oferuje coś zupełnie nowego, a w technicznym skrócie wygląda to tak:

TO PRZEJDŹMY TERAZ DO KONKRETÓW, CZYLI DLACZEGO WŁAŚCIWIE TRZEBA ZMIERZYĆ SIĘ Z DINOZAURAMI?

Jak wszyscy wiemy świat, który nas otacza jest ogromny. Pomimo całej naszej zaawansowanej techniki nie udało nam się go całego poznać. Setki tysięcy kilometrów kwadratowych mórz i oceanów pozostaje ciągle wielkim znakiem zapytania. Tysiące wysp znajdujących się pośród tych wód pozostaje nieodkryta. Wszyscy znamy historie o trójkącie Bermudzkim. Wszyscy znamy bajki i filmy kiedy coś dziwnego działo się na morzach i oceanach. Jednak mimo, że legendy wszyscy znają to mało kto w nie wierzy. Może czasem warto ponieść się wyobraźni?

TAJEMNICZA WYSPA POŚRODKU ATLANTYKU!

Właśnie tak to się zaczęło. Wpadliście na wspólny pomysł, aby polecieć całą ekipą do Ameryki. Przed Wami do pokonania tysiące kilometrów. Oczywiście nie piechotą, nie statkiem, a samolotem. Niestety Wasz samolot musiał awaryjnie lądować na wyspie, która do tej pory pod osłoną gęstej mgły pozostawała nieodkryta. Ku Waszemu zaskoczeniu okazało się, że na wyspie żyją… właśnie tak! Macie rację! Na tej wyspie żyją dinozaury! Nie miały do tej pory żadnego kontaktu z ludźmi, więc początkowo patrzyły na Wasz niezbyt ufnie. Ale okazało się, że tak naprawdę wbrew temu co się o nich zawsze mówiło są to niezwykle spokojne i przyjazne zwierzęta. Dają się głaskać, można do nich troszkę pogadać, a nawet poleżeć razem na trawie. Przynajmniej z większością z nich. Są też niestety wielkie i groźne drapieżniki, które żywią się innymi dinozaurami. Takie jest na przykład straszny T.Rex, a dokładniej mówiąc Tyranosaurus.

TYRANOZAURY ŻYWIĄ SIĘ GŁÓWNIE INNYMI MAŁYMI DINOZAURAMI

Niestety, ale taka jest prawda. Wasi nowi przyjaciele, zamieszkujący pokój zagadek Poznań z dinozaurami już niedługo mogą stać się przekąską dla groźnego potwora. Teraz w Was cała nadzieja. Musicie poznać tajemnicę wyspy, odnaleźć wskazówki ukryte w najróżniejszych zakamarkach, rozwiązać wszystkie zagadki i uratować siebie oraz swoich przyjaciół. Nie ma na co czekać! Czas biegnie nieubłaganie szybko, a już za godzinę możecie stanąć twarzą w twarz z legendarnym potworem. Nie chcecie tego, prawda? Dlatego cała naprzód i ruszajcie na niezwykłą misję -„Atak dinozaurów”, czyli najdłużej wyczekiwany pokój zagadek Poznań!