Wyniki kontroli BHP, PPOŻ i PINB w Tajemniczym Pokoju. Wynik pozytywny!

Wyniki kontroli BHP, PPOŻ i PINB w Tajemniczym Pokoju. Wynik pozytywny!

Szanowni Państwo,

w związku z tragicznym wypadkiem w jednym z Escape Room’ów w Koszalinie kilka dni temu zamieściliśmy na naszym blogu nasze stanowisko w sprawie bezpieczeństwa zabawy w Tajemniczym Pokoju. Artykuł dostępny po kliknięciu w link: Bezpieczeństwo w Tajemniczym Pokoju.

W związku z nałożoną obowiązkową kontrolą wszystkich placówek oferujących tego typu rozrywkę w dniu 7 stycznia odbyła się kontrola naszego obiektu przeprowadzona przez Wydział Kontrolno-Rozpoznawczy Wielkopolskiej Straży Pożarnej w towarzystwie Komendy Policji Poznań- Grunwald. Następngo dnia, 8 stycznia zarówno nasz lokal jak i cały budynek został skontrolowany przez Powiatowy Insepktorat Nadzoru Budowlanego.

Poniżej załączamy wyniki protokołu obydwu kontroli. Zarówno nasz lokal jak i cały budynek przeszedł pomyślnie wszelkie czynności, które trwały w sumie blisko 6h. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentami, które upewnią Państwa, że zabawa w Tajemniczym Pokoju w żaden sposób nie zagraża Państwa życiu i zdrowiu.

recenzja pozytywna

To nasi klienci nas oceniają – dziękujemy za każdą opinię!

Bezpieczny Pokój Zagadek

Wyniki kontroli Straży Pożarnej

Wyniki kontroli Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego

Odnosząc się do wyników kontroli oraz rozmowy z Panami ze Straży Pożarnej otrzymaliśmy jedynie rekomendację przesunięcia jednej lampy o 20 cm, co już zostało wykonane. Właściciel budynku ma natomiast przedłożyć dokument z inspekcji kominiarskiej, co została wykonane w dniu następnym po odbytej kontroli. Wszelka dokumentacja nadzoru budowlanego, przeglądu elektrycznego oraz książki budowlanej nie została poddana zastrzeżeniom i nie wymaga dalszej inspekcji.

Chcielibyśmy jednak wyszczególnić Państwu w możliwie prosty sposób jakie najważniejsze elementy zostały poddane kontroli w naszym lokalu, nie tylko te, które są wymogiem związanym z PPOŻ oraz BHP, ale także dodatkowe, dobrowolne rozwiązanie, które zastosowaliśmy w celu zapewnienia maksymalnie bezpiecznej zabawy:

 • szerokość oraz wysokość wszystkich przejść w naszym lokalu przy Drodze Awaryjnej oraz przejściach awaryjnych są szersze niż wymagane w przepisach;
 • instrukcja postępowania na wypadek powstania pożaru umieszczona w widocznych miesjcach;

 • plan ewakuacyjny umieszczony na korytarzu komunikacyjnym;

 • oznakowanie kierunków ewakuacyjnych oraz wyjścia ewakuacyjnego w sposób wystarczający;

 • regulamin zabawy zamieszczony na stronie Internetowej;

 • instrukcja udzielania pierwszej pomocy wraz z apteczką w trzech miejscach o łatwej dostępności;

 • ilość pracowników – 3 osoby przeszkolone z zakresu BHP i PPOŻ przez certyfikowanego specjalistę;

 • pokoje zabawy wyposażone w monitoring;

 • 4 homologowane gaśnice o łacznej masie środka gaśniczego 20 kg + 2 koce gaśnicze;

 • autonomiczne czujki dymu w pokojach zabawy;

W naszym imieniu chcielibyśmy podziękować Straży Pożarnej oraz Policji za sprawną kontrolę, która umożliwi nam w dalszym ciągu organizowanie dla Państwa zabawy. Mamy nadzieję, że tragedia jaka miała miejsce w Koszalinie nigdy więcej się nie powtórzy nie tylko w świecie Escape Room’ów, ale także w żadnej innej branży. Ponadto mamy nadzieję, że wyniki kontroli nie tylko pokażą, że zdecydowana większość Escape Room’ów w Polsce spełnia wymagania BHP i PPOŻ, ale także utwierdzą w przekonaniu, że pokoje zagadek pod wpływem czasu przeszły prawdziwą ewolucję w pełni pozytywnym tego słowa znaczeniu.

Chcemy, żeby czuli się Państwo w 100% bezpieczni w naszym lokalu, dlatego pomimo pozytwnej decyzji dzisiejszej kontroli chcemy przypomnieć, że w przypadku chęci zobaczenia jak działa nasza firma pozostajemy do Państwa dyspozycji, po uprzednim umówieniu spotkania pokażemy wszystkie nasze pokoje, zabezpieczenia przeciwpożarowe oraz drogę ewakuacyjną, które w świetle obowiązujących przepisów spełniają wszelkie normy.

W razie dodatkowych pytań pozostajemy do Państwa dyspozycji pod numerem telefonu:

785 735 119

O dowolnej porze dnia pozostajemy także dla Państwa dostępni drogą mailową: kontakt@tajemniczypokoj.pl lub wypełniając formularz z Państwa zapytaniem.

  Chcesz się więcej dowiedzieć o Naszych Pokojach Zagadek?

  Na ratunek tygrysom

  Oferta urodzinowa

  Kto pokona Gargamela

  Rezerwacja zabawy

  Atak dinozaurów