POKÓJ ZAGADEK, CZYLI CO ZROBIĆ GDY ZOSTANIESZ ZAMKNIĘTY W INNYM ŚWIECIE?

ESCAPE POZNAŃ – ZABAWA W POKOJE UCIECZKI DLA DZIECI I DOROSŁYCH

Aby wyjaśnić całą ideę Pokoi Zagadek, czyli atrakcji popularnie znanych jako Escape The Room na samym początku należy podać jedną krótką jednak bardzo dobrze opisującą definicję:

„Gra logiczna polegająca na rozwiązywaniu zagadek w określonym przez organizatorów czasie pozwalająca na opuszczenia zamkniętego wcześniej pokoju.”

Tak można by przynajmniej powiedzieć jakiś czas temu. Tę definicję można by trochę rozszerzyć, gdyż pod wpływem wymagań rynkowych w tym momencie „pokój” został zamieniony na kilka pomieszczeń, tajemnych schowków, tuneli i skrytek, które trzeba w odpowiedni sposób znaleźć.

Escape Room to fizyczna rozgrywka przygodowa, w której zadaniem graczy rozwiązanie jest serii zagadek za pomocą sprytu i kombinowania. Tego typu rozgrywka narodziła się w Internecie  jako gry komputerowe, a od kilku latach dostępne na całym świecie w świecie rzeczywistym.

Escape Room Poznań centrum

O co w tym wszystkim chodzi?

Choć pokoje zagadek zagościły na poznańskiej mapie jako rozrywka typu Escape Poznań już jakiś czas temu ciągle można uznać to za innowacyjną formę spędzania wolnego czasu. Cel zabawy jest prosty – zostajesz zamknięty w pokoju i musisz się z niego jakoś wydostać. Pytanie jedynie co znaczy „jakoś”….

Zabawa popularnie zwana Escape Room’em polega na niczym innym jak na rozwiązywaniu zagadek. My jako Tajemniczy Pokój jako pierwsza firma w Poznaniu oraz w Polsce stworzyliśmy takie pokoje także dla dzieci. Cel był jeden – oderwać dzieciaki sprzed ekranów komputerów i tabletów i przenieść ich w wir wydarzeń, które znają z gier i bajek. Do wyboru jest kilka scenariuszy gry tak, aby każde dziecko mogło wybrać najbardziej odpowiednią dla niego tematykę. Obecnie dostępne są dwa pokoje do wyboru. „Na ratunek tygrysom!” przygotowany w klimacie dzikiej dżungli, gdzie celem jest uratowanie tygrysów.  „Atak dinozaurów”, czyli tajemnicza wyspa, które zamieszkana jest przez olbrzymie gady. Jest to ziszczenia naszych marzeń o stworzeniu nowego miejsca w Poznaniu. Miejsca gdzie dzieci mogą się bawić w zupełnie nowy sposób.  Od początku działalności przyświeca nam jeden cel:

Dla kogo przewidziana jest taka zabawa?

Na samym początku istnienia Escape Room’ów, które po raz pierwszy w Poznaniu pojawiły się w 2014 roku dedykowane były głównie dla młodych ludzi, którzy szukali dodatkowej rozrywki. Z czasem jednak idea ta została bardzo mocno rozszerzona i spopularyzowana przez fanów tego typu rozrywki, którzy zaczęli tworzyć bardzo różne tematyki pokoi. Teraz, po kilku latach od debiutu pierwszego pokoju zagadek w Polsce, który stworzony został we Wrocławiu istnieje ponad 1000 pokoi o różnej tematyce. Wybór jest tak ogromny, że zabawa ta przeniosła się na zupełnie nowy poziom. Początkowe pokoje zagadek przestały być pokojami a stały się starannie zaaranżowanym miejscem w której znaleźc można pełno zaskakujących rozwiązań elektronicznych i manualnych.

„Złamać schematy spędzania czasu z dziećmi”

Dzieci obecnie zbyt dużo czasu poświęcają na zajęcia, które w małym stopniu angażują ich szare komórki. Wszystko dzieje się automatycznie po wciśnięciu kilku przycisków na klawiaturze komputera czy pilota od telewizora. Nie ma w tym nic złego, jednak od czasu do czasu trzeba też potrenować umysł. Podczas gry w Escape Room’ie nic nie dzieje się samo. Nic nie jest dziełem przypadku czy szczęścia. Do wszystkiego trzeba dojść samemu, każda zagadka prowadzi do następnej i następnej, aż do końcowego klucza do wyjścia. Jest to o tyle ważne, że obecnie rozrywka dla dzieci Poznań ogranicza się głównie do placów zabaw. Jednak nasze miasto oferuje o wiele więcej! Przekrój jest bardzo różny a Tajemniczy Pokój to jedna z opcji.
Atrakcje dla dzieci Poznań

Jednak Escape Room Poznań to zabawa bardzo popularna również wśród dorosłych

Razem z pierwszymi pokojami dla dzieci ponad dwa lata temu w Tajemniczym Pokoju otwarty został równolegle pokój dla dorosłych – Grave.  Scenariusz różniący się od pokoi dla dzieci jedynie wszystkim. Escape Poznań dla dorosłych charakteryzuje się zupełnie inną specyfiką i chociaż pokój Grave został już zamknięty wkrótce opublikujemy wspomnienia jak to wyglądało wcześniej. Obecnie przedstawiamy zupełnie nowe scenariusze gry dla dorosłych – King Kong oraz Parku Jurajski. Te scenariusze Escape Poznań mają przede wszystkim zaskakiwać, my jednak nie będziemy psuć zabawy, bo najlepiej przygodę jest przeżyć od środka i to dosłownie

Zobacz recenzje o nas!

Na gorąco napisana recenzja 🙂 Niektóre elementy pasujące jak ulał do pokoju w żaden sposób się nie przydały się do wydostania z pokoju Piraci Atakują – i za to duży plus. Zaskakujący, pomysłowy i będący nie lada wyzwaniem także dla dorosłych 🙂 Dobra zabawa, miła atmosfera i ciekawa alternatywa na rozruszanie szarych komórek. Nie żegnamy się, tylko mówimy do zobaczenia w wiosce indiańskiej 🙂
poznań escape room