escape Poznań

Escape Poznań – zabawa w pokoje ucieczki dla dzieci i dorosłych

Choć pokoje zagadek zagościły na poznańskiej mapie jako rozrywka typu Escape Poznań już jakiś czas temu ciągle można uznać to za innowacyjną formę spędzania wolnego czasu. Cel zabawy jest prosty – zostajesz zamknięty w pokoju i musisz się z niego jakoś wydostać. Pytanie jedynie co znaczy „jakoś”….

Zabawa popularnie zwana Escape Room’em polega na niczym innym jak na rozwiązywaniu zagadek. My jako Tajemniczy Pokój jako pierwsza firma w Poznaniu oraz w Polsce stworzyliśmy takie pokoje także dla dzieci. Cel był jeden – oderwać dzieciaki sprzed ekranów komputerów i tabletów i przenieść ich w wir wydarzeń, które znają z gier i bajek. Do wyboru jest kilka scenariuszy gry tak, aby każde dziecko mogło wybrać najbardziej odpowiednią dla niego tematykę. Obecnie dostępne są dwa pokoje do wyboru. „Na ratunek tygrysom!” przygotowany w klimacie dzikiej dżungli, gdzie celem jest uratowanie tygrysów.  „Atak dinozaurów”, czyli tajemnicza wyspa, które zamieszkana jest przez olbrzymie gady. Jest to ziszczenia naszych marzeń o stworzeniu nowego miejsca w Poznaniu. Miejsca gdzie dzieci mogą się bawić w zupełnie nowy sposób.  Od początku działalności przyświeca nam jeden cel:

„Złamać schematy spędzania czasu z dziećmi”

Dzieci obecnie zbyt dużo czasu poświęcają na zajęcia, które w małym stopniu angażują ich szare komórki. Wszystko dzieje się automatycznie po wciśnięciu kilku przycisków na klawiaturze komputera czy pilota od telewizora. Nie ma w tym nic złego, jednak od czasu do czasu trzeba też potrenować umysł. Podczas gry w Escape Room’ie nic nie dzieje się samo. Nic nie jest dziełem przypadku czy szczęścia. Do wszystkiego trzeba dojść samemu, każda zagadka prowadzi do następnej i następnej, aż do końcowego klucza do wyjścia. Jest to o tyle ważne, że obecnie rozrywka dla dzieci Poznań ogranicza się głównie do placów zabaw. Jednak nasze miasto oferuje o wiele więcej! Przekrój jest bardzo różny a Tajemniczy Pokój to jedna z opcji.

Atrakcje dla dzieci Poznań

Jednak Escape Room Poznań to zabawa bardzo popularna również wśród dorosłych

Razem z pierwszymi pokojami dla dzieci ponad dwa lata temu w Tajemniczym Pokoju otwarty został równolegle pokój dla dorosłych – Grave.  Scenariusz różniący się od pokoi dla dzieci jedynie wszystkim. Escape Poznań dla dorosłych charakteryzuje się zupełnie inną specyfiką i chociaż pokój Grave został już zamknięty wkrótce opublikujemy wspomnienia jak to wyglądało wcześniej. Obecnie przedstawiamy zupełnie nowe scenariusze gry dla dorosłych – King Kong oraz Parku Jurajski. Te scenariusze Escape Poznań mają przede wszystkim zaskakiwać, my jednak nie będziemy psuć zabawy, bo najlepiej przygodę jest przeżyć od środka i to dosłownie.

Zobacz recenzje o nas!

Na gorąco napisana recenzja 🙂 Niektóre elementy pasujące jak ulał do pokoju w żaden sposób się nie przydały się do wydostania z pokoju Piraci Atakują – i za to duży plus. Zaskakujący, pomysłowy i będący nie lada wyzwaniem także dla dorosłych 🙂 Dobra zabawa, miła atmosfera i ciekawa alternatywa na rozruszanie szarych komórek. Nie żegnamy się, tylko mówimy do zobaczenia w wiosce indiańskiej 🙂

Taka atrakcja dla dzieci to nie tylko pomysł na spędzenie czasu całą rodziną, ale również sposób na wyostrzenie w dziecku spostrzegawczości i łączenia elementów w jedną całość. Pozwala na spojrzenie na wiele rzeczy z innej perspektywy, bo nigdy nie wiadomo czy rzecz, którą właśnie się znalazło można jakoś użyć czy jest wyłącznie dekoracją. Taka burza mózgów w gronie dzieci to nie tylko ich rozwój, ale możliwość spojrzenia na swoje pociechy z perspektywy obserwatora. To ich zadanie, ich misja i to od nich zależy jak się to zakończy.

A jak się zakończy trzeba sprawdzić samemu.

Na ratunek tygrysom!

  • Trudność: 3/6
  • Ilość graczy: 2-6 ( w tym dorosły opiekun)
  • Czas: 60 minut
  • Przeznaczenie: Dzieci (wiek 8 – 14 lat)
  • Cena: od 80 zł za całą grupę

Atak dinozaurów

  • Trudność: 4/6
  • Ilość graczy:2-5 (w tym dorosły opiekun)
  • Czas: 60 minut
  • Przeznaczenie: Dzieci (wiek 8 – 14 lat)
  • Cena: od 80 zł za całą grupę