Gdzie można się wybrać, gdy trwają ferie dla dzieci w Poznaniu? O nowoczesnych sposobach zabawy słów kilka.

Witajcie,

ponieważ ferie w Poznaniu zbliżają się wielkimi krokami, a oficjalnie zaczną się 10 lutego chcemy Was poinformować o delikatnej zmianie jaka zachodzi u nas w tym czasie. Chcemy także polecić Wam Escape Room dla dzieci gdybyście wybierali się lekko w górę Polski – do Szczecina.

Wszystkich, którzy chcieliby zarezerwować swoją niezwykłą przygodę w tym czasie zapraszamy na naszą podstronę: Rezerwacje. O tym, że zabawa w Escape Room Poznań jest znakomitą odskocznią od codzienności wiedzą wszyscy Ci, którzy już u nas byli jednak podczas ferii zmienia się dość ważna rzecz – godziny otwarcia. W tym czasie jesteśmy dla Was otwarci od 10 rano do późnego wieczora 22:30. W tym czasie zgodnie z naszym kalendarzem możecie zarezerwować swoją zabawę w obydwu naszych pokojach. Na ratunek tygrysom oraz Atak dinozaurów. Jednak podczas tego okresu nie organizujemy przyjęć urodzinowych, dlatego gdybyście byli zainteresowani zorganizowaniem Urodziny dla dzieci Poznań to serdecznie zachęcamy do wyboru terminów po zakończeniu ferii.

Tyle o nas, a teraz chcemy Wam przedstawić coś nowego

Chociaż Escape Room dla dorosłych to bardzo popularna rozrywka dla dorosłych niemal w całej Polsce to jednak brakuje takich atrakcji dla dzieci w innych miastach. Jest dosłownie tylko kilka firm, które skupiają się typowo na pokojach dla dzieci tak jak my w całej Polsce. Jedną z takich firm jest Warsztatownia w Szczecinie. Firma posiada dwa pokoje zagadek: Leśne Trolle oraz Piracką Przygodę. Ich temat piracki jest tym bliższy niż sami kiedyś mieliśmy pokój dla dzieci w tej tematyce, który okazał się być niezwykle popularny wśród dzieci. Leśne Trolle natomiast to bajkowy pokój w otoczeniu zieleni, więc jeżeli wybieracie się na północ to w naszej opinii jest to absolutnie konieczny punkt do odwiedzenia w Szczecinie.

A jeśli zostajecie w Poznaniu to…

Bardzo często słyszymy pytanie czy wiemy gdzie w Poznaniu można pójść z dzieckiem w wolnym czasie co nie jest zwykłą rozrywką typu plac zabaw czy tzw. kulki. Otóż w tak dużym mieście jak Poznań czasami rodzice nie wiedzą o wielu miejscach, w których dostępne są atrakcje dla dzieci Poznań. Nie chcąc Was zarzucać mnóstwom propozycjami przedstawimy tylko dwie, które naszym zdaniem są najciekawsze.

Rogalowe Muzeum Poznania

Krótka historia o naszym poznańskim przysmaku – rogalu Świętomarcińskim. Zabawa ma charakter interaktywny i pokazuje najważniejsze szczegóły, które dotyczą jakby nie patrzeć jednego z najważniejszych symbolów naszego miasta. Ponadto niepominięte zostaną charakterystyczne elementy naszego miasta takie jak gwara poznańska oraz historia koziołków na wieży ratuszowej. Wizyta w tym miejscu to nie jest typowe zwiedzanie muzeum to przede wszystkim interakcja, a jak wiecie my jako organizatorzy Escape Room dla dzieci w Poznaniu interakcje bardzo lubimy.

ferie w Poznaniu

Laboratorium wyobraźni

Ta atrakcja to kolejna interaktywna zabawa nastawiona na przeżywanie. Podczas aż trzy godzinnych warsztatów poruszone zostanie kilka zmysłów i poznawanie ciekawostek ze świata nauki. Oczywiście bardzo ważny jest sam fakt, że laboratorium wyobraźni mieści się w gmachu Uniwersytetu Adama Mickiewicza, czyli bardzo nastawione jest przede wszystkim na naukę. Do wyboru są dwie trasy zwiedzania oznaczona kolorami. Zabawa podzielona jest na trzy etapy, podczas pierwszej zabawy  dzieci bawią się w agentów śledczych, żeby następni przejść do podbijania kosmosu i zajęć edukacyjnych. My w Tajemniczym Pokoju wierzymy, że zabawa powinna być zajmująco i Laboratorium Wyobraźni to jeden z takich przykładów.

ferie dla dzieci w Poznaniu